Żarówki pozycyjne - wymiana

<<

hubertus777

Dołączenie: 09 Lis 2013 15:59

Post 09 Lis 2013 17:58

Żarówki pozycyjne - wymiana

Witam

Panowie mam pytanie dotyczace wymiany zarowek pozycyjnych w insigni ( chce wymienic na jasniejsze :D )...JAK NA TO? w instrukcjach obslugi ( PL, ENG, CZE) jest opis ale nie bardzo pokrywa sie sie z rzeczywistoscia :shock: . Dzisiaj probowalem wymienic lecz nie wiem jak na to "ustrojstwo" a nie chce nic polamac w dodatku dojcie nie jest idealne....takze prosze o jakies instrukcje za ktore z gory dziekuje...pozdrawiam
<<

kiego

Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Gru 2012 13:11

Miejscowość: Sheffield/Brodnica

Post 10 Lis 2013 01:56

Re: zarowki pozycja - wymiana

Jak zdejmiesz zaślepkę to przy uchwycie żarówki są dwa *cypki* .Dolny bardzo delikatnie podciągasz do góry,analogicznie górny wciskasz i wyciągasz całośc .To musi być zrobione bardzo delikatnie,u siebie za pierwszym razem zmasakrowałem oba uchwyty,ale na szczęście one są wymienialne.
Insignia 2.0 cdti 204km,2012r-historia
Antara Cosmo Navi 2.2CDTI 223 PS 483NM,

Forum Opel Insignia poleca:

<<

hubertus777

Post 18 Lis 2013 21:10

Re: zarowki pozycja - wymiana

kiego napisał(a):Jak zdejmiesz zaślepkę to przy uchwycie żarówki są dwa *cypki* .Dolny bardzo delikatnie podciągasz do góry,analogicznie górny wciskasz i wyciągasz całośc .To musi być zrobione bardzo delikatnie,u siebie za pierwszym razem zmasakrowałem oba uchwyty,ale na szczęście one są wymienialne.

DZIEKI SERDECZNE ....KONIECZNIE WYMIENILEM ZAROWKI KTORE SWIECILY JAK W STARYM POLONEZIE :D NA COS BARDZIEJ NA CZASIE...TERAY PRAWIE JAK LEDY ;) ...POZDRAWIAM
<<

whitefunk

Awatar użytkownika

Dołączenie: 01 Sty 2014 18:27

Miejscowość: Warszawa

Post 01 Lut 2014 15:50

Re: Żarówki pozycyjne - wymiana

Panowie, teraz ja nie mogę sobie z tym poradzić, naciskam te bolce, mocno, delikatnie, krece, probowalem je tez odgjac w druga strone i nic, zarowka nie chce sie nawet ruszyc...

Rozumie, ze mam naciskac na te bolce i starac sie wyciagnac zarowke w strone komory silnika, ale nie idzie w ogole, a trace juz nerwy i zaraz czuje, ze cos popsuje...

Macie na to jakas uniwersalna metode? Moze za zimno jest na taka robote (-1st)?

Sam już nie wiem, ale 4 razy schodziłem do samochodu próbować...
Opel Insignia 2.0 CDTI Automat - 200KM@410Nm by GCS Tuning :)
<<

hubertus777

Post 01 Lut 2014 19:25

;) znam to z autopsji...pomoz sobie zwyklym niewielkim ale wystarczajaca dlugim srubokretem, przyciskajac,dociskajac wspomniane bolce blizej nasady z jednej strony ale uwazaj przy takich temperaturach latwo o polamanie bo to plastik...
<<

sliver001

Dołączenie: 01 Maj 2013 19:19

Post 02 Lut 2014 23:55

Jak by ktoś chciał prawdziwe ledy świecące na biało w trybie postojówek z połową mocy i z pełna jako dzienne to mogę swoje odsprzedać za połowę ceny z allegro. Kupiłem do siebie ale nie zdążyłem założyć bo wymieniłem całe lampy na bixenony. Poniżej fotki, które przed chwilą zrobiłem - świecą na biało tylko aparat tego nie oddaje przy sztucznym świetle.

Image

Image

Image

A tu foto jak wyglądają na aucie - porównanie ze zwykłą żarówką. Fotki zapożyczone od sąsiadów z południa:)

Image

Image

Jak coś to odpowiem na pytania na PW.
<<

maciek2402

Dołączenie: 07 Gru 2013 15:39

Miejscowość: Kłodzko

Post 30 Wrz 2014 15:13

sliver001 napisał(a):Jak by ktoś chciał prawdziwe ledy świecące na biało w trybie postojówek z połową mocy i z pełna jako dzienne to mogę swoje odsprzedać za połowę ceny z allegro. Kupiłem do siebie ale nie zdążyłem założyć bo wymieniłem całe lampy na bixenony. Poniżej fotki, które przed chwilą zrobiłem - świecą na biało tylko aparat tego nie oddaje przy sztucznym świetle.

Image

Image

Image

A tu foto jak wyglądają na aucie - porównanie ze zwykłą żarówką. Fotki zapożyczone od sąsiadów z południa:)

Image

Image

Jak coś to odpowiem na pytania na PW.

Hej. tak niechcąca natrafiłem na wątek... chce takie żarówki !!!! Masz jeszcze lub daj znać gdzie takie można kupić... Nie wyświetlają błędów itp.?
<<

sliver001

Post 30 Wrz 2014 21:51

Już sprzedane. Kupiłem na ebay'u.
<<

maciek2402

Dołączenie: 07 Gru 2013 15:39

Miejscowość: Kłodzko

Post 29 Paź 2014 14:52

sliver001 napisał(a):Już sprzedane. Kupiłem na ebay'u.

Hej. proszę, pomóż mi kupić takie żarówki. Nie umiem za bardzo szukać takich elektrycznych rzeczy... Pewnie bym kupił co nie pasują, albo komputer będzie świrował.
<<

sliver001

Post 29 Paź 2014 19:54

Kupowałem je ok. rok temu, patrzyłem na ebay ale nie mogę takich już znaleźć, teraz robią jakieś inne które nie wiem jak świecą.
Następna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Osobisty warsztat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość