Najnowsza Insignia - zakup. Co wybrać ?

<<

wiemalenicniepowiem

Dołączenie: 24 Sie 2018 11:34

Post 24 Sie 2018 12:02

Najnowsza Insignia - zakup. Co wybrać ?

Dzień dobry. Szukałem tematu o zakupie najnowszej Insignii, ale nic świeżego nie znalazłem, więc tworzę nowy wątek. Jeśli źle szukałem i okazuje się, że coś jest, to proszę mnie poprawić.
A teraz do tematu. Staje przed zakupem najnowszego modelu Insigni i tak naprawdę pierwszy raz wybieram sam nowy samochód. Od 13 lat jeździłem służbowymi Dieslami, ale w 80% były to Fordy i w Forda poszedłbym dalej, bo sprawdzony przeze mnie przez lata, ale obecny pracodawca, który częściowo będzie finansować mi ten samochód dał do wyboru Astrę lub Insignię. Najnowsza Insygnia jest po prostu piękna, więc wolę zapłacić trochę więcej, ale jeździć dużym, wygodnym i naprawdę ładnym samochodem. Jak już wspomniałem, większość życia jeździłem dieslami i lubię diesle. Mało palą, mają dobry moment obrotowy dostępny już od samego dołu i nie klekoczą już stary bocian. ALE! Właśnie jest jedno ALE. One wszystkie były nowe i służbowe. Wyjeżdżałem nimi od 0 do 200 000 (90% przebiegu to trasy) i dostawałem kolejnego, więc niewiele mogło się w dwa lata zepsuć. No może po za ostatnim Mondeo, w którym skrzynia się rozsypała po 60 000, ale to była jakaś wada fabryczna.
Teraz będę tym samochodem jeździć dłużej, bo po spłacie będzie mój, więc serwisy będą też po mojej stronie i tu pojawia się pytanie: co wybrać?
Samochód będzie użytkowany głównie w mieście, ale zdecydowanie tras unikać też nie będzie. Myślę, że dwa razy w miesiącu pojawi się jakaś trasa 600-1000 km, a reszta to miasto. Będzie tym samochodem jeździć również moja kobieta, która jest na dzień dzisiejszy totalnym analfabetą drogowym i dopiero robi prawo jazdy. Z myślą o niej bardzo poważnie brany pod uwagę jest automat. Zastanawiałem się również nad napędem 4x4, ale nie ma takowego w wersji 2.0 diesel 170 KM o której myślałem.
Pomóżcie! Co wybrać? Diesel czy benzyna i dlaczego. Automat czy manual i dlaczego. 4WD czy 2WD? O wersje wyposażenia nie pytam, bo to nie ma wpływu na ewentualne awarie silników, skrzyń itd.
Ostatnio edytowany przez wiemalenicniepowiem 28 Sie 2018 08:12, edytowano w sumie 3 razy
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 24 Sie 2018 20:04

Re: Najnowsza Insignia - zakup. Co wybrać ?

Powtarzam wielokrotnie, powtórzę raz jeszcze: diesel w mieście to wieczne problemy z DPFem. Diesel jest dla ludzi bogatych - jeśli jesteś, kupuj. Każdy z obecnie sprzedawanych silników diesla przejedzie mniej, niż benzyniak w sensie poważnej awarii, która zmusi do bardzo poważnej naprawy silnika. Diesel ma bardzo drogie zabawki - wtryski, pompa CR... Ja osobiście nie kupiłbym diesla, bo nie chcę pracować na utrzymanie takiego auta. Jeźdżę 1,4T w Mokce i nie chcę innego auta :) Silnik jest genialny. W mieście 7-8l zależnie od stylu jazdy. To praktycznie taki sam wynik jak w dieslach, a nie martwi mnie pompa, wtryski czy DPF. Jeżeli tym autem będzie jeździć świeżo upieczony kierowca, to chyba na pewno dwumasa szybko zawoła o wymianę, więc weź automat - wybacza wiele błędów techniki prowadzenia auta, ale licz się z tym, że zamula osiągi silnika i jeśli coś się wysypie po gwarancji, to pójdziesz z torbami...
Osobiście wziąłbym Astrę K 1,6T 200kM jeśli miałbym jakiś wybór na Twojej zasadzie. Chyba najmniej problemów sprawi. Palić też za wiele nie pali.
Koniecznie wykup rozszerzoną gwarancję flex-care i wydłuż podstawową gwarancję do 5 lat - przekonasz się, że warto.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Andrew

Awatar użytkownika

Dołączenie: 13 Lis 2010 11:09

Miejscowość: Elbląg

Post 25 Sie 2018 11:51

Ty po prostu nie masz alternatywy chłopie :D Jeśli głównie po mieście to tylko hybryda ale, że Insignia nie ma takiego zestawu (jeszcze) to tylko benzyna!!!
DPF w dieslach to przekleństwo, którego trzeba na okrągło pilnować. Moment obrotowy w mieście też Ci niepotrzebny no chyba, że chcesz na rondach drift uprawiać. Spalanie też będzie porównywalne, mój diesel w mieście nie jest ekonomiczny (ok.10l/100). Miałem i nową Astrę i Insignią (nie Insygnią) też jeżdżę od nowości więc tu też brak alternatywy. Astra mimo, że fajna to nie ta półka.
Mój wybór - Isignia, benzyna 1,5 - 165KM :mrgreen:
COSMO cdti, 160 kucy, X.2010, 6,8l/100km
<<

hatsoff

Dołączenie: 20 Wrz 2016 11:59

Post 28 Sie 2018 16:03

Witam. Tu masz forum INSIGNI B.
http://insigniaklub.pl/
pozdrawiam

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Kupujemy Insignię

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: gestemub, sleenry oraz 44 gości