Post 22 Lut 2020 00:21

Insignia 2016 problem Radio R400

Witam forumowiczów,

Posiadam Insignie z 2016 z takim radiem które ma wyświetlacz 4 cale (nie dotykowy) i przyciski pod spodem.
Dokładnie rok temu zgłosiłem sie pierwszy raz do serwisu z awarią tegoż radia, która polegała na:
- zawieszaniu sie przycisków głośności na kierownicy i pokrętło - nie odpowiadały a wskaźnik głośności wyszarzały sie na desce
- cały czas wskakiwało strojenie, nie można było przełączyć stacji
- brak dźwięku, lub odwrotnie nawet po wyłączeniu samochodu i zamknięciu radio gra samo parę minut.
- awaria wyskakiwała czasami od razu po uruchomieniu i nawet ponowne uruchomienie nie pomagało a czasami sama mijała
- awarie można było wywołać np po rozłączeniu rozmowy na kierownicy przy połączonym telefonie na BT ( nie zależnie jaki producent tel)
serwis wymienił mi radio na nowe i przez 2 miesiące był spokój.
Jednak od maja zeszłego roku usterka powróciła i się wręcz częstotliwość zwiększa. byłem już w kilu serwisach i oni mi cały czas wciskają że to usterka "mijająca" i jak oni robią testy to ona nie występuje. Jak im ją wywołuje lub pokazuje filmy to ostatnio powiedzieli, że trzeba poczekać jak zupełnie zgaśnie to wymienią na nowe. też mi coś wspominali że to zgłosili do producenta do fabryki i czekają na napisanie nowego programu który usunie problem. Ostatnio jakieś dziwne sprzężenia powstaje ponieważ jak wyskakuje mi ta usterka to kierunkowskaz przyspiesza :), albo na konsoli przycisk wyciszenia jak chce unmute to mi jak by dwa razy klika i znowu wycisza.

Czy ktoś się z czymś takim spotkał i jak to naprawić ponieważ jest to mocno uciążliwe de fakto teraz jeżdżę bez radia ponieważ zaczyna przerywać w odbiorze

Będę wdzięczny za każdą poradę która przybliży mnie do usunięcia tej usterki .