Niedziałające tylne szyby

<<

peeceet

Dołączenie: 01 Maj 2018 20:56

Miejscowość: Żywiec

Post 29 Mar 2019 18:19

Niedziałające tylne szyby

Cześć wszystkim,

W mojej Insigni przestały działać tylne szyby. Nie da się ich otworzyć przyciskiem na drzwiach z tyłu i u kierowcy. Centralny działa, podświetlenie przycisku też. Sprawdziłem bezpiecznik, odłączyłem akumulator na >30min i podczas konfiguracji wstępnej nawet nie zapytało o tylne drzwi.
Dodatkowo jakiś miesiąc temu miałem problem, gdzie samochód pokazywał, że była próba włamania i otwarte drzwi od strony kierowcy. Centralny wtedy nie działał (zamykał i otwierał drzwi od razu), ikona otwartych drzwi cały czas się świeciła podczas jazdy. Pomagało odłączenie akumulatora albo zostawienie samochodu otwartego na kilka godzin (jakiś reset może albo coś?).
Przeglądając podobne tematy wydaje mi się, że oba te problemy są połączone i teraz tylko nie wiem, czy to wiązka elektryczna, czy może jednak moduł komfortu? Mogę jakoś to sprawdzić?
Czy w obu przypadkach potrzebna będzie pomoc mechanika?
Z góry dzięki za pomoc!
<<

Korek

Dołączenie: 27 Mar 2019 19:59

Post 29 Mar 2019 19:16

Re: Niedziałające tylne szyby

Dzis zauwazylem ten sam problem u siebie, nie sprawdzilem tego przy zakupie, tylnie szyby nie otwieraja sie ani z panelu drzwi kierowcy ani ze swoich z tylu. Gdzie jest bezpiecznik za nie odpowiedzialny kolego? Bo ja dopiero poznaje ta insygnie i ulatwisz mi poszukiwanie go aby:).

Forum Opel Insignia poleca:

<<

peeceet

Dołączenie: 01 Maj 2018 20:56

Miejscowość: Żywiec

Post 30 Mar 2019 18:09

Bezpiecznik od szyb tylnych jest pod maska - nr 21 (taki kwadratowy 30A).
<<

Korek

Dołączenie: 27 Mar 2019 19:59

Post 30 Mar 2019 18:41

Dzieki:)

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości