Post 03 Lis 2021 22:31

brak łączności z pojazdem, choinka, nie pali

Witam. Wyciągałem silnik do remontu ze skrzynią. Po ponownym podłączeniu mam problemy. Zapłon się uruchamia, świecą światła, na zegarach sypie błędami: niski poziom paliwa, system afl, układ poziomowania, airbag, elektryczny hamulec postojowy, światła przeciwmgielne, system poziomowania, itp. Przy próbie rozruchu gaśnie wszystko. Po podłączeniu interfejsa (zarówno OPL DTC Reader, jak i MAXIECU) łączy z modułem ( jest napięcie na gnieździe) ale jak daje połącz, nie może odczytać danych ( numeru VIN)
Akumulator sprawdzony (próba na dwóch, inny ze sprawnego auta, napięcie utrzymuje się przy rozruchu 12,7V)
Sprawdziłem wszystkie masy, popsikałem złącza, przejrzałem kable- wszystko wygląda ok.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w komorze silnika i kabinie.
Rozrusznik kręci na krótko ( auto nie odpala- nie wiem czy zapowietrzony, czy w tej konfiguracji nie dostaje napięć na sterowanie).
Nadmieniam, że przed remontem wszystko było ok, do remontu w pierwszej kolejności odpiąłem aku. Remont trwał prawie dwa miesiące. Jedyne co rozpinałem oprócz silnika, zderzaka i skrzyni, to kostka przy zbiorniku paliwa ( sprawdzone i czyszczone). Siedzę już przy tym trzy dni, a efektów brak.
Co gdzie i jak można jeszcze sprawdzić, bo brakuje mi pomysłów.