Tarcze hamulcowe i klocki

<<

rem15

Dołączenie: 27 Lut 2019 19:33

Post 27 Lut 2019 19:43

Re: Tarcze hamulcowe i klocki

Hej,

Czy to normalne ze gdy odczulem bicie przy hamowaniu (pojawiło się po pozostawieniu samochodu na 2 tygodnie) i zmienilem natychmiast styl jazdy na spokojnieszy a samo hamowanie na delikatniejsze to od nastepnej trasy nie mam bicia?
Klocki z przodu oceniam na 8-9 milimetrow natomiast tarcze na ok 1mm zuzycia z tej strony z ktorej widze bez zdejmowania koła. Jak tylko bede mial mozliwosc to dokonam pomiaru suwmiarką.

Jakieś pomysły co mogło być przyczyną tego bicia?
Czy w takiej sytuacji skoro go nie mam i oceniam tarcze wizualnie na OK a klocki sa tez OK to moge doczekać do wymiany klocków zeby wymienic je razem z tarcza?
<<

zohus

Dołączenie: 13 Lis 2013 23:29

Post 14 Maj 2019 22:49

OpelInsigniaWL napisał(a):Cześć,
Miałem problem z biciem tarcz (po wymianie w ASO, tarcze lite, niby dobrej klasy zestaw, taki mi doradzono w sklepie motoryzacyjnym)
Wkurzyłem się i z 10 kkm temu wymieniłem na Zimmermany Sport (zestaw) u zaufanego mechanika. (Przy okazji wyczyścili mi porządnie układ hamulcowy aby się nic nie zapiekało itp.)
Generalnie dalej przy hamowaniu z wyższych prędkości (80 km/h+) czuje i widzę drżenie na kierownicy. Są dużo mniejsze niż na poprzednich tarczach i klockach.
Jak bardzo mocno trzymamy kierownicę to można nad tym drżeniem zapanować. Na starych nie.

I tu zmierzam do sedna sprawy.. zrobiły się luzy na przekładni kierowniczej i musiałem ją wymienić..
pytanie czy takie drgania mogą przyspieszyć zużycie przekładni (oryginalny przebieg 170kkm)?
Kiedyś takich drgań nie było wcale. Nie chce mi wierzyć, że Zimmermany też już są pokrzywione. (styl jazdy raczej zrównoważony, bez gwałtownych hamowań, przyspieszeń )
Jak to nie tarcze to co? Bez hamowania, żadnych drgań nie ma. Tuleje wahaczy wymieniane w 2014 przy 103kkm w ramach akcji serwisowej
Zauważyłem jeszcze ściąganie auta w prawo.. przed wymienianą przekładni i po tak samo.
Zbieżność przedniej osi ustawiona.

Miałem podobny problem. Tarcze i klocki Delphi wytrzymały 7kkm. Na forum wyczytałem by zamontować Zimmermany (ja dałem gładkie) + klocki EBC Yellow Stuff. Objawy uszkodzenia tarcz Delphi drgania na kierownicy przy hamowaniu, że kierownicę chciało wyrwać. Przy wymianie tarcz na Zimmermany, czujnikiem zegarowym zmierzyłem bicie tarcz, stare 8-9 setek. Nowe po założeniu 2-3. Na Zimmemanach i EBC YS przejechałem już blisko 70 tyś i wszystko jest OK. Reasumując zdejmij oba koła na raz, wcześniej ustaw auto na koziołkach, załóż czujnik zegarowy odpal auto by koła się kręciły i zmierz bicie. Jeszcze jedno czy tył to też zestaw Zimmermana? Jak kupowałem swój zestaw do przodu goście z Halpora mówili bym również wymienił tył. Przy słabym zestawie z tyłu nawet najlepsze tarcze i klocki z przodu się uszkodzą (przegrzeją). I może tu jest problem. Przychodzi mi jeszcze na myśl, że może to uszkodzony amor lub zapieczony zacisk hamulaca (zatarta prowadnica/e)
Opel Insignia 2.0 CDTI / 2010 / Sports Tourer /

Forum Opel Insignia poleca:

<<

yotun

Dołączenie: 04 Sie 2015 13:07

Post 02 Wrz 2019 22:18

Witam. Mam Insignię z 2014 od 1.5 roku i nadchodzi chwila wymiany tarcz i kloców z przodu i tyłu, bo przede mną chyba nikt tego wcześniej nie robił Jeżdżę w miarę szybko i w większości po autostradach.Czy może ktoś min polecić jakie tarcze i klocki założyć? Z góry dzięki.
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 03 Wrz 2019 19:05

Polecam przeczytać ten wątek bo nie raz zostało to już napisane, które zestawy sprawdzają się najlepiej.
<<

JarekP

Dołączenie: 12 Sie 2019 15:25

Post 06 Wrz 2019 15:04

Mam pytanie w temacie wymiany klocków (tarcze są ok). Mechanik zaproponował mi klocki firmy BOSCH. Czy ktoś z was stosował te klocki? Czy cena jest ok do jakości?
Znalazłem takie: https://gorabbit.pl/bos-0986494668.html
Chyba że macie coś jeszcze do polecenia w rozsądnej cenie?
Tarcze szerokości 321mm (wg VIN: J61,układ hamulcowy 17)
Z góry dzięki za podpowiedź
<<

Mazzi

Dołączenie: 07 Lis 2016 18:40

Post 27 Lis 2019 19:51

Witam, polećcie jakiś dobry zestaw w rozsadnych pieniadzach okolo 1000-1200zl, który zniesie moje wybryki od czasu do czasu. Moj win to W0LGT57M491001959 ale z tego co widze jest to uklad 16 ;/ isia po mapce na 200 km wiec hamulce nie maja lekko
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 28 Lis 2019 19:39

Przód: Zimmermann Sport Coat Z + Galfer Sport FDT 1055 lub EBC Yellow Stuff
Tył: Zimmermann Coat Z + Galfer Sport FDT 1055 lub EBC Yellow Stuff
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości